Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Wielkie święto Jury za nami

21 września, 2022
Wielkie święto Jury za nami

Tegoroczna Juromania w Złotym Potoku pod hasłem: Poczuj smak historii w Gminie Janów odbyła się 17 i 18 września. Sobota to dzień aktywności fizycznej czyli V etap XII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Dzień drugi to Przyjęcie w Ogrodach Hrabiego Krasińskiego w Zespole Pałacowo-Parkowym w Złotym Potoku.

Oficjalnego rozpoczęcia i przywitania zgromadzonych dokonali gospodarz miejsca – Zygmunt Krasiński - we własnej osobie oraz Wójt Gminy Janów Edward Moskalik.

Jako pierwszy na pałacowej scenie zaprezentował się Chór im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku. Mimo chłodu dużym zainteresowaniem cieszyły się pokaz iluzji w wykonaniu Pana Marcina Gogołowicza oraz koncert Kwartetu Forcello. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej został przeniesiony do wnętrza pałacu.

W ramach tegorocznej edycji Juromanii można było zwiedzić bezpłatnie Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego oraz odwiedzić stoisko Muzeum Geologicznego. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z animacji prowadzonych przez większą część wydarzenia. Na zakończenie przyjęcia każdy z uczestników mógł skosztować regionalnej potrawy - pieczonek.

Dziękujemy za przybycie!

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).