Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Wiosenny spacer ścieżką „Skarby Jurajskiego Lasu”

21 marca, 2024
Wiosenny spacer ścieżką „Skarby Jurajskiego Lasu”

21 marca 2024 r., w pierwszy dzień wiosny, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janowie oraz z Przedszkola w Złotym Potoku odbyły wzdłuż promenady Janów-Złoty Potok spacer, ścieżką edukacyjno-przyrodniczą „Skarby Jurajskiego Lasu”.

W spacerze uczestniczyli również Wójt Gminy Janów Edward Moskalik, Sekretarz Gminy Janów Iwona Boroń, Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok Andrzej Krzypkowski, Rzecznik prasowy Nadleśnictwa Złoty Potok Katarzyna Szostak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Janowie Urszula Miedzińska, Dyrektor Przedszkola w Złotym Potoku Anna Kozieł oraz kadra pedagogiczną.

Podczas spaceru na uczniów czekały specjalne wiosenne zadania przygotowane przez prowadzącą koło przyrodnicze „Miłośnicy Przyrody” Mariolę Turowską-Moskalik. 

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekał słodki, regeneracyjny poczęstunek oraz słodycze i zakładki z motywem zwierząt leśnych podarowane przez Nadleśniczego Andrzeja Krzypkowskiego.

Na ścieżce  „Skarby Jurajskiego Lasu” umieszczonych jest osiemnaście interaktywnych stanowisk wykonanych z drewna i materiałów łączonych z drewnem.

W skład ścieżki wchodzą tablice edukacyjne z opisami fauny i flory występującej w okolicznym ekosystemie oraz gry i zabawy plenerowe pozwalające odkryć tajemnice przyrody, ptaków, zwierząt a także gatunków drzew.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).