Niedziela, 4 grudnia 2022r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Worek medali Dragona

17 marca, 2016
Dwór z końca XIX w. - Czepurka - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór z końca XIX w. - Czepurka - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W dniach 11-13 marca 2016 r.w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, przy ul. Św. Józefa w Rybniku odbył się Puchar Polski Seniorów w Taekwon-Do. Wzięło w nim udział 161 zawodników z 36 klubów z calej Polski.Puchar był pierwszym turniejem kfalikującym do Mistrzostw Polski ,które odbęda się w czerwcu.Zawodnicy Klubu Sportowego Dragon odnotowali bardzo dobry występ.W klasyfikacji generalnej klubów uplasowali się na trzecim miejscu podium.Wywalczyli aż 13 medali :dwa złote;siedem srebrnych ;trzy brązowe. Wynik ten pokazuje, iż zawodnicy Dragona należą do czołówki polskiego Taekwon-do. W pierwszym dniu rywalizacji wystartowali zawodnicy w kategorii seniorskiej. Są to zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat .Sobota przyniosła zawodnikom Dragona trzy medale. Najcenniejszy wywalczyła Paula Piotrowska, która wygrała rywalizację w konkurencji walki do 50 kg. W finale również znalazł się Kamil Badura (mieszkaniec Janowa), który w układach formalnych I Dan musiał uznać wyższość Macieja Żuka z Legnicy. Brązowy medal w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich (kolorowych pasów) wywalczył Kamil Radecki, dla którego był to pierwszy medal w karierze na imprezie rangi ogólnopolskiej. W drugim dniu rywalizacji na maty rybnickiego turnieju wyszli zawodnicy kategorii junior. W tej kategorii startowali zawodnicy od 14 do 18 roku życia posiadający minimum czerwony pas. W rywalizacji juniorskiej osiągnięcia Dragona były znacznie bardziej obfitsze niż w pierwszym dniu rywalizacji. Najlepsze wyniki w kategorii juniorskiej odnotowali: Łukasz Krzemiński,oraz Patryk Bejm . Obaj podopieczni trenera Jacka Wąchały w walkach i układach brali udzial w walkch finałowych. . Łukasz w konkurencji układów formalnych II Dan zdobył złoty krążek oraz srebrny w kategorii walki do 56 kg .Patryk natomiast dwa srebrne :w układach II Dan oraz w walkach do 68 kg. Złoty krążek zawisnął na szyj Kamila Radeckiego, który wygrał rywalizację w układach formalnych stopni uczniowskich. W finale Kamil spotkał się ze swoim kolegą klubowym Kamilem Starczewskim. Bardzo dobry występ odnotowali również : Oliwia Lenczner ,która zdobyła srebro w układach I Dan i brąz w walkach do 60 kg.;Paulina Starczewska srebro w walkach do 55 kg. ;Biernacka Martyna brąz w technikach specjalnych .

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).