Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Współpraca Muzeum im. Z. Krasińskiego z Uniwersytetem Jana Długosza

21 lutego, 2023
Współpraca Muzeum im. Z. Krasińskiego z Uniwersytetem Jana Długosza

19 lutego 2023 roku została podpisana oficjalna umowa dotycząca współpracy pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym im. Jana Długosza w Częstochowie a Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.

Data nie jest przypadkowa, 19 lutego 1812 roku urodził się polski wieszcz narodowy Zygmunt Krasiński, patron Złotopotockiego Muzeum.

Aktu podpisania umowy dokonali prof. dr hab. Adam Regiewicz  i Justyna Siemion Dyrektor Muzeum.

Wydarzeniu towarzyszył wykład prof. Macieja Szargota z Uniwersytetu Łódzkiego pt. „Śmieszny Krasiński”.

Muzeum współpracowało z Uniwersytetem Jana Długosza w roku 2012 przy organizacji Międzynarodowej konferencji w 100. rocznicę urodzin Zygmunta Krasińskiego.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).