Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Wyróżnienie dla KGW „Czerwone Szpileczki”

29 listopada, 2022
Wyróżnienie dla KGW „Czerwone Szpileczki”

26 listopada 2022 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach odbył się III Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych. 14 zespołów, działających na terenie powiatu częstochowskiego zaprezentowało na scenie najpiękniejsze melodie ludowe.

Gminę Janów reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Czerwone Szpileczki z Lgoczanki. Członkinie KGW w pięknych strojach i z uśmiechem na twarzy zaprezentowały dwa utwory: "Jarzębino czerwona" i "W moim ogródeczku" przy akompaniamencie młodego artysty Mikołaja Konieczniaka.

Wszystkim zespołom zostały przyznane wyróżnienia. Każdy Zespół  z rąk Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli oraz Wicestarosty Jana Miarzyńskiego otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową.

Ideą organizacji takiego przedsięwzięcia jest kultywowanie obyczajów ludowych podtrzymywanie tradycji, kultury oraz przybliżenie piękna i różnorodności folkloru. Muzyka, taniec, śpiew, integracja zespołów, barwność  ludowych strojów tak można spuentować, III Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych.

 

 

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).