Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

XI Regionalna Prezentacja Potraw i Wyrobów Wielkanocnych

16 marca, 2016
Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0 Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0
W sobotę 12 marca w Nowej Brzeźnicy (woj. łódzkie) odbyła się już XI Prezentacja Potraw i Wyrobów Wielkanocnych. Organizatorem imprezy był tradycyjnie Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie. Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystego otwarcia dokonali: prezes ZKiOR Władysław Serafin, przewodnicząca Rady Krajowej KGW Bernardetta Niemczyk i Wójt Gminy Nowa Brzeźnica Jacek Jarząbek. Gminę Janów reprezentowały panie z KGW Lgoczanka: Danuta Niepsuj, Agnieszka Grewenda, Zofia Nieroda, Monika Gałązka oraz panie Sylwia Kozioł, Izabela Solnicka i Wiktoria Kozioł z Lipnika. W imprezie uczestniczyły również pani Anna Tarczyńska – Dyrektor Ośrodka Kultury oraz pani Magdalena Siemion, Promocyjny stół miał kształt wielkanocnego koszyczka. Znalazły się na nim różnorodne tradycyjne i nowoczesne świąteczne potrawy oraz ciekawe dekoracje. Wyobraźnia kulinarna i plastyczna naszych pań jest ogromna, o czym można się przekonać na załączonych zdjęciach. Na prezentacji, jak co roku pojawili się też twórcy, którzy prezentowali rękodzieło. Owoce swojej pracy eksponowała Lipniczanka - pani Izabela Solnicka. Oprawę muzyczną imprezy zapewnili młodzi wokaliści i Orkiestra Dęta z Brzeźnicy Starej.

 Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).