Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

XVIII Sesja Rady Gminy Janów

17 marca, 2016
Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0 Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0

15 marca odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Janów. W pierwszej podjętej uchwale radni przyjęli Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz o zapobieganiu bezdomności zwierząt na 2016 r. W drugiej podjętej uchwale dokonano zmian w budżecie gminy. Następnie uchwalono: Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Janów na 2016 r. oraz Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Janów na 2016 r. Z kolei radni zatwierdzili plany pracy czterech komisji stałych Rady Gminy Janów. W ostatniej podjętej uchwale przyjęto do realizacji Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Janów. Jego uchwalenie ułatwi gminie pozyskanie środków finansowych z Unii Europejskiej na działania takie jak: termomodernizacja obiektów, instalacje solarne, instalacje fotowoltaiczne oraz inne działania wpływające na zmniejszenie emisji pyłów do atmosfery i zmniejszenie zapotrzebowania na energię.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).