Środa, 1 lutego 2023r. | Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna
Pokaż menu

Za zasługi dla Powiatu

22 lutego, 2016
Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0 Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0
W ubiegłą sobotę, w Filharmonii Częstochowskiej odbyła 15 uroczysta gala wręczenia Statuetek Starosty Częstochowskiego „Za Zasługi dla Powiatu”. Z 19 nominowanych, wśród których są twórcy, artyści, animatorzy kultury, sportowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy, lekarze, pedagodzy, aż 3 nominacje przypadły gminie Janów. A były to:

• w kategorii Kultura: Chór im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku,
• w kategorii: Sport i turystyka: Stefan Zatoński przewodnik PTTK,
• w kategorii inne szczególne osiągnięcia: Mieczysława Michalik z Siedlca, Prezes Koła Ziemskiego Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie.

Wszyscy nominowani z rąk Wicestarosty Częstochowskiego Henryka Kasiury i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kubata odebrali dyplomy i kwiaty. Statuetka Starosty Częstochowskiego w kategorii Sport i turystyka trafiła do Gminy Janów, a otrzymał ją dr Stefan Zatoński, Przewodniczący Rady Gminy Janów, pasjonat turystyki, były nauczyciel w Zespole Szkół w Złotym Potoku, przewodnik PTTK. Należy nadmienić, że w tej kategorii to już trzecia statuetka, która trafiła do Gminy Janów.

Laureatowi i nominowanym serdeczne życzenia złożyła Pani Wójt Joanna Ścigaj, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Henryk Srokosz, oraz pracownik ODR w Częstochowie Danuta Tomza.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).