Wtorek, 16 lipca 2024r. | Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Pokaż menu

Zabytkowy dworek będzie miał nowy dach

13 czerwca, 2024
Zabytkowy dworek będzie miał nowy dach

Wójt Gminy Janów Edward Moskalik przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Janów Małgorzaty Laskowskiej podpisali umowę, której przedmiotem jest wymiana pokrycia dachowego zabytkowego dworku Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.

W zawarciu umowy uczestniczył wyłoniony w konkursie wykonawca firma  „DACH-SYSTEM” Mariusz Drej oraz Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy Janów Jarosław Zasuń.

Całkowity koszt inwestycji to 492 000 zł z czego aż 420 000 zł zostanie sfinansowana z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

W ramach remontu istniejący gont zostanie zdemontowany. Wykonana zostanie izolacja cieplna z wykorzystaniem wełny mineralnej o grubości około 20 cm. W celu pełnego zabezpieczenia dachu przed przesiąkaniem na deskowaniu ułożona będzie warstwa papy. Następnie zostanie wykonane łacenie dachu, ułożenie gontu łupanego, montaż niezbędnej obróbki oraz instalacji odgromowej.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).