Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Zaproszenie na debat dotyczc ma zagroe bezpieczestwa

09 lutego, 2016
Dwór z końca XIX w. - Czepurka - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór z końca XIX w. - Czepurka - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl
Komendant Komisariatu Policji w Olsztynie asp. szt. Grzegorz Szatan oraz Wójt Gminy Janów Joanna cigaj zapraszaj mieszkaców Gminy Janów na debat spoeczn w zakresie zaoe krajowej mapy zagroe bezpieczestwa w Polsce, która odbdzie si w dniu 15 lutego 2016 roku o godz. 16.00 w Sali Sesyjnej Urzdu Gminy Janów

Zachcamy Pastwa do udziau w tworzeniu nowego narzdzia sucego do rzetelnego i czytelnego przedstawienia skali i rodzaju zagroe w rejonie zwanego map zagroe bezpieczestwa dedykowanego spoecznoci lokalnym oraz instytucjom wspóodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczestwa i porzdku publicznego.

Poczucie bezpieczestwa to prawo kadego czowieka, dlatego te identyfikacja zagroe nie moe przebiega bez uwzgldnienia oczekiwa spoecznych. Podczas konsultacji kady obywatel, kada instytucja bd mogli przedstawi wasne informacje i spostrzeenia dotyczce zagroe i niebezpieczestw, a po ich zidentyfikowaniu podejmiemy prób wypracowywania wspólnego mianownika sprawozdawczoci dla caego powiatu, województwa i kraju. Pozwoli to opracowa jednolit map zagroe uwzgldniajc oczekiwania wszystkich, w tym tych najmniejszych spoecznoci jak soectwa, dzielnice itp. poprzez spójny, jednolity i czytelny przekaz dla kadego obywatela.

Przedmiotowe spotkanie bdzie miao nastpujcy przebieg:

1.Przedstawienie dotychczasowego sposobu zorganizowania Policji, w tym suby zewntrznej na podlegym terenie, z uwzgldnieniem m.in. sposobu nawizywania kontaktu z Policj.
2. Przedstawienie informacji na temat aktualnego stanu bezpieczestwa – na terenie gm. Janów.
3. Zaprezentowanie zaoe ,,Krajowej mapy zagroe bezpieczestwa w Polsce”.
4. Przeprowadzenie dyskusji dotyczcej oczekiwa instytucji, podmiotów i obywateli biorcych udzia w konsultacjach.
5. Sformuowanie wniosków podsumowujcych konsultacje spoeczne na temat map zagroe bezpieczestwa.

To wanie opinie spoeczne bd miay decydujcy wpyw na ostateczny ksztat projektowanego narzdzia informatycznego sucego do prezentowania informacji o stanie bezpieczestwa oraz kontaktu ze spoeczestwem.

Prosimy o udzia wszystkich osób zaangaowanych w dziaalno publiczn oraz wszystkich zainteresowanych sprawami bezpieczestwa w Twoim rejonie.

Źródło: http://janow.pl/?s=a&t=1&m=&i=5731

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).