Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Zaproszenie na spotkanie z etnologami

17 czerwca, 2016
Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0 Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0

Zapraszamy na spotkanie

MIEJSCA PAMIĘCI I MIEJSCA ZAPOMNIENIA
O badaniach etnograficznych w gminie Janów opowiedzą studenci Uniwersytetu Łódzkiego

22 czerwca (środa) 2016, godz. 17.00
sala konferencyjna Urzędu Gminy w Janowie
wstęp wolny

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Janów!

W kwietniu 2016 roku na terenie gminy Janów realizowaliśmy projekt naukowy zatytułowany Miejsca pamięci i zapomnienia. Badania interdyscyplinarne północnych terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Badania te, w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prowadzili naukowcy oraz studenci etnologii z Uniwersytetu Łódzkiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy, którzy zgodzili się wówczas poświęcić nam swój czas, podzielić się wspomnieniami o miejscach szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności.

Teraz ponownie odwiedzimy Państwa gminę. W dniach 20 czerwca – 16 lipca badania prowadzić będą etnolodzy, ale także archeolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki pracom archeologów miejsca, o których nam Państwo opowiadali, zostaną udokumentowane i opisane, by zachować wiedzę oraz pamięć o nich.
W imieniu etnologów zapraszamy zaś na przygotowane dla mieszkańców wydarzenia (m.in. wystawa fotografii, warsztaty dla dzieci), podczas których razem z Państwem chcielibyśmy wędrować przez historię i współczesność gminy. Szczegóły podamy wkrótce, a już teraz zapraszamy na spotkanie, podczas którego opowiemy o etnograficznych badaniach w gminie Janów i materiale, który zgromadziliśmy w kwietniu tego roku.

Zachęcamy też do odwiedzenia oficjalnej strony naszego projektu: www.najurze.uni.lodz.pl

Do zobaczenia!
dr Olgierd Ławrynowicz
kierownik projektu

 
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).