Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Zuchy z Gminy Janów NAJLEPSZE!

13 grudnia, 2022
Zuchy z Gminy Janów NAJLEPSZE!

„To zuchy, to zuchy co tu dalej kryć.
To zuchy, to zuchy- dobrze zuchem być…”

25 listopada 2022 roku w Kłomnicach odbył się  „XVII TURNIEJ O PUCHAR ANTKA CWANIAKA - MIODOWE IGRZYSKA”. Po wspaniałej rywalizacji I miejsce i Puchar wywalczyła 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki” z Janowa, a III miejsce zajęła 11 GZ „Pracowite Skrzaty” z Lusławic.

Kim był „Antek Cwaniak”? „Antek Cwaniak” to tytułowa postać książki doskonale znanej w środowisku harcerskim. Książka opisuje przygody młodego zuchmistrza (wodza zuchów) Antka, który otrzymał odpowiedzialną misję założenia nowej gromady zuchowej i musiał nauczyć się pracować z zuchami. Antek jest uosobieniem idealnego drużynowego zuchowego, którego losy barwnie opisał Aleksander Kamiński.

Organizatorem turnieju była 7 Gromada Zuchowa "Roztańczone Świetliki" z Hufca ZHP Częstochowa. W zabawie wzięły udział gromady z Mirowa, Jaskrowa, Brzyszowa oraz z Kłomnic. Naszą gminę reprezentowały zuchy z Lusławic z drużynową dh Pauliną Śpiewak oraz zuchy z Janowa z drużynową hm. Dorotą Gal. Nad organizacją oraz przebiegiem turnieju czuwała druhna drużynowa 7 GZ „Roztańczone Świetliki” pwd. Katarzyna Cieśla. W jury zasiadała Przewodnicząca: Kierownik Referatu Zuchowego Chorągwi Śląskiej hm. Ewa Miękina, Członek Referatu Zuchowego Chorągwi Śląskiej, Członek Rady Chorągwi Śląskiej hm. Jakub Pucelik oraz dyrektor SP w Kłomniach pani Agnieszka Rataj. Zuchowy Turniej o puchar Antka Cwaniaka MIODOWE IGRZYSKA rozpoczął się od uroczystego odczytania historii igrzysk olimpijskich, odpalenia symbolicznego ognia olimpijskiego, złożenia obietnicy gry Fair Play oraz odśpiewania hymnu „Miodowych Igrzysk”, którym była piosenka pt. „Taniec Mai”.

Podczas turnieju zuchy brały udział w różnorodnych konkurencjach związanych z tematyką Igrzysk: podawały sobie „kroplę miodu”, dzielnie „współpracowały w ulu”, tworzyły „plaster miodu”, trenowały celność „rzutu do ula”, przeskakiwały „z kwiatka na kwiatek”, zamieniały się w „zwinne pszczółki”. Również przybyłe drużynowe miały możliwość zaprezentowania się w konkurencji spacerując „po zroszonej deszczem łące”. Emocji było bez liku!

- BE-ER-A-WU-O! To była fenomenalna, fantastyczna, no i fajna ... zuchowa zabawa! Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Edwardowi Moskalikowi za wspieranie naszych działań -  zuchy i drużynowe.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).