Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Zwrot podatku akcyzowego w 2023 r.

30 stycznia, 2023
Zwrot podatku akcyzowego w 2023 r.

Urząd Gminy Janów informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien złożyć odpowiedni wniosek  w terminie od 1 lutego 2023 r. do 28 lutego 2023 r. wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego  – za okres od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r., w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2023 r.

Limit zwrotu podatku w 2023 r. wynosi:

  • 132 zł x ilość ha użytków rolnych
  • 48 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, do wniosku o zwrot podatku dołącza się również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego.

Wysokość stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2023 r. wynosi 1,20 zł na 1 litr oleju.

Wniosek oraz załączniki dostępne są poniżej do pobrania. Wnioski w wersji papierowej dostępne są również w Urzędzie Janów. Prosimy na wniosku o podanie numeru telefonu w celu ułatwienia kontaktu z wnioskodawcą.

Wszelkie informacje dotyczące zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod adresem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego.

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Edytowalny-wniosek-o-zwrot-podatku-akcyzowego.pdf pdf 871,24 KB Pobierz
Oświadczenie-do-wniosku-o-zwrot-podatku-akcyzowego-zawartego-w-cenie-oleju-napędowego.doc doc 39,50 KB Pobierz
Zestawienie dołączonych faktur VAT do wniosku o zwrot akcyzy z dnia.doc doc 43,00 KB Pobierz
Oświadczenie.pdf pdf 38,75 KB Pobierz
Klauzula informacyjna.pdf pdf 51,64 KB Pobierz
Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).