Wtorek, 16 lipca 2024r. | Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Pokaż menu

Ferie w świetlicy w Zawadzie

10 marca, 2016
Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Za nami ferie.
Czas spędzony w świetlicy w Zawadzie upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

 

W pierwszym tygodniu ferii zostały zorganizowane zajęcia rozwijające twórcze myślenie, kreatywność oraz zabawy z muzyką.

Urozmaiceniem tego tygodnia była wycieczka do Muzeum Rzemiosła "Stary Młyn" w Żarkach. Dzieci wyruszyły w podróż w czasie, gdzie mogły podziwiać prawdziwe zbroje i oręże. Drugą atrakcją wycieczki była wizyta w pracowni Etno Jury, gdzie odbyły się warsztaty, podczas których każde Dziecko wykonało miecz lub toczek. Końcowym etapem wycieczki był poczęstunek w postaci pizzy w Przystani "Leśniów".

Kolejną atrakcją tego tygodnia  były warsztaty survivalowe, na których dzieci uczyły się sztuki przetrwania. Programem zajęć było: rozpalanie ogniska, orientacja w terenie, pozyskiwanie i filtracja wody, nauka czytania i posługiwania się kompasem, budowa szałasu i organizacja obozowiska.

W drugim tygodniu ferii nie zabrakło również ciekawych zajęć. Odbyło się m. in. karaoke oraz mini maraton zumby.

Uwieńczeniem tego tygodnia były zajęcia kulinarne, na których Dzieci wspólnie przygotowały słodki poczęstunek w postaci gofrów.

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).