Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

GOPS w Kamienicy Polskiej – informacja

29 marca, 2023
Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
GOPS w Kamienicy Polskiej - informacja

 

 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamienicy Polskiej informuje, że w związku z realizacją Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021 Plus trwa kwalifikowanie osób najbardziej potrzebujących do otrzymania pomocy żywnościowej w formie paczek żywnościowych.

 

Pomoc kierowana jest do następujących grup osób: bezdomni, niepełnosprawni, migranci, osoby obcego pochodzenia, mniejszości narodowe (w tym społeczności marginalizowane, takie jak Romowie), pozostałe grupy odbiorców  tj. osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U z 2021r., poz 2268 ze zm.).

 

Do pomocy uprawnia dochód:

- 1 707,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

- 1 320,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.

 

Osoby zainteresowane w/w pomocą POWINNY PRZEDSTAWIĆ:

- zaświadczenia o dochodach netto wszystkich dorosłych członków rodziny z zakładu pracy za poprzedni miesiąc,

- aktualne decyzje rent i emerytur,

- zaświadczenie z Urzędu Gminy o posiadanym gospodarstwie rolnym.

 

Aby skorzystać z pomocy należy zwrócić się po skierowanie do pracownika socjalnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kamienicy Polskiej, ul. Konopnickiej 12 w godzinach pracy Ośrodka.

 

 

 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).