Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Informacja

16 grudnia, 2022
Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
Informacja

Opady śniegu spowodowały, że za oknami znowu zrobiło się biało. Właściciele nieruchomości często zapominają, że związane są z tym dodatkowe obowiązki.
Zwracamy się z apelem do właścicieli, dzierżawców i zarządców nieruchomości oraz do mieszkańców Gminy Kamienica Polska  o systematyczne odśnieżanie chodników i dróg wewnętrznych, czyszczenie dachów z nadmiaru śniegu, a także usuwanie zwisających sopli lodowych i nawisów śniegowych.

Przypominamy, że obowiązek odśnieżania chodników przed posesjami należy do właścicieli budynków, zarządców danego terenu lub wynajmującego obiekt mieszkalny. Obowiązek ten wynika przede wszystkim z ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach .

 

Prosimy więc Mieszkańców, aby zadbali o chodniki leżące przy ich posesjach. Ich drożność zapewni pieszym zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się w trudnych warunkach atmosferycznych.

 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).