Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Informacja w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego w Gminie Kamienica Polska

07 listopada, 2022
Informacja w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego w Gminie Kamienica Polska
Informacja w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego w Gminie Kamienica…

W związku z wejściem w życie ustawy o preferencyjnym zakupie paliwa stałego przez gospodarstwa domowe prosimy zainteresowanych zakupem węgla o składanie wniosków do Urzędu Gminy w Kamienicy Polskiej.

Wnioski można składać (wzór wniosku poniżej) na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W przypadku złożenia wniosku elektronicznie wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły od samorządu zakupić osoby uprawnione do dodatku węglowego.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych przysługuje limit – 3 tony opału na gospodarstwo (1,5 t do końca 2022 r. i 1,5 t od stycznia 2023 r. ).

Cena zakupu 1 tony paliwa stałego dla Mieszkańców wynosi 2000,00 zł. Do ceny nie wlicza się kosztów transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego.

Złożony wniosek będzie sprawdzony i pracownik Urzędu Gminy skontaktuje się z wnioskodawcą w sprawie realizacji wniosku.

Dostarczenie wnioskowanego typu paliwa zależy od jego dostępności. W przypadku braku dostępności preferowanego sortymentu będzie Państwu oferowany dostępny na daną chwilę typ paliwa.

 

W załączeniu:

Formularz wniosku do pobrania.pdf

Formularz wniosku do pobrania.docx
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).