Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Inwestycje w Gminie Kamienica Polska

23 sierpnia, 2022
Wanaty - Remiza strażacka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Wanaty - Remiza strażacka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0
Inwestycje w Gminie Kamienica Polska

W bieżącym roku zostały wyremontowane dwie drogi gminne: ul. Magazynowa w Kamienicy Polskiej oraz ul. Długa w Zawadzie.

Zakres prac obejmował wykonanie nowej podbudowy i ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej z masy bitumicznej.

W ramach inwestycji wyrównano również pobocza oraz wykonano czyszczenie i profilowanie istniejących rowów.

Inwestycje drogowe zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład – I edycja, do którego gmina złożyła w tej sprawie wnioski o przyznanie środków finansowych .

Koszty remontu wyniosły:

ul. Magazynowa: 2 124 196,11 zł

ul. Długa: 2 733 108,01 zł

 

Gmina złożyła również wnioski do II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład i otrzymała środki finansowe na przeprowadzenie remontu ( modernizacji ) kolejnych dróg: ul. Gajowej w Rudniku Wielkim – dofinansowanie w wysokości 2850000, 00 zł; ul. Topolowej w Wanatach – dofinansowanie w wysokości 2755000,00 zł.

Ponadto, gmina otrzymała również środki z Funduszu Polski Ład na przeprowadzenie remontu basenu kąpielowego w Kamienicy Polskiej – dofinansowanie w wysokości  900000,00 zł.

Wykonanie  powyższych remontów planowane jest w roku 2023.

W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do przeprowadzenia przetargów.




Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).