Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Powstała wiata w Kamienicy Polskiej w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2022 roku

07 października, 2022
Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
Powstała wiata w Kamienicy Polskiej w ramach Marszałkowskiego Konkursu…

W ramach zadania:  Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez budowę wiaty drewnianej z przeznaczeniem na miejsce spotkań mieszkańców sołectwa Kamienica Polska została wybudowana  drewniana  wiata o wymiarach 520 x 900 cm na placu przy budynku gminnym w Kamienicy Polskiej.

Drewniana i zadaszona wiata spełni funkcję rekreacyjną i posłuży jako miejsce spotkań, zebrań i integracji mieszkańców.

Wiata poprawi warunki wypoczynku i rekreacji na terenie sołectwa Kamienica Polska, przyczyni się do uporządkowania i poprawy estetyki przestrzennej wsi oraz podniesie jej atrakcyjność turystyczną.

 

 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).