Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

„Przeżyjmy to jeszcze raz…” – Koncert Zespołu Folklorystycznego „Kamienica”

13 października, 2021
Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Osiny - Remiza OSP - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
„Przeżyjmy to jeszcze raz…” – Koncert Zespołu Folklorystycznego „Kamienica”

W dniu 25 września 2021 roku na deskach sceny w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej odbył się Koncert Zespołu Folklorystycznego „Kamienica” z okazji zamknięcia obchodów Jubileuszu 50-lecia. W tym dniu oprócz stałego repertuaru, Zespół w nowych strojach, zaprezentował suite beskidu śląskiego. Pokaz ten był możliwy, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Zakupiono 8 kompletów strojów męskich i 8 kompletów strojów damskich. Kwota pozyskana na ten cele z programu EtnoPolska 2021 to 20 000 zł.

Tego dnia na zaproszenie Zespołu przybyli zaproszeni goście : Wójt Gminy Adam Tajber, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Nowowiejski, Przewodnicząca Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kamienicy Polskiej Grażyna Pszczółkowska, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Osinach Grażyna Ponicka oraz Mieszkańcy. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć również utwory wykonane przez kapele zespołu w składzie: Grzegorz Ciejpa, Marek Zajdel, Stanisław Bryk oraz Rafał Polegaj. Zespół zaprezentował również śpiew. Dzięki nauce śpiewu Piotra Barda na koncercie mogliśmy usłyszeć występ wokalny naszych solistów, którzy wnieśli do zespołu świeżość.

Na zakończenie koncertu zaproszeni goście na ręce choreografa i kierownika Zespołu Jana Czechlewskiego złożyli serdeczne gratulacje i podziękowania za tak wspaniały występ. Wszystkim uczestnikom koncertu serdecznie dziękujemy i zapraszamy na wspólne kolędowanie już w grudniu.
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).