Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Spotkanie Miłośników Gminy Kamienica Polska w Muzeum Regionalnym

01 marca, 2016
1
Wanaty - Remiza strażacka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Wanaty - Remiza strażacka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

„Każdy z nas ma przodków. Każdy z nas skądś przychodzi...” słowa te stały się mottem spotkania osób, zainteresowanych historią naszego regionu, które odbyło się 23 lutego 2016r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Muzeum Regionalnego.

 

Gościem spotkania była Pani Krystyna Jałowiecka-Szafert, członek Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej. W swej prezentacji przedstawiła sposoby poszukiwania swych przodków na podstawie badań genealogicznych rodzin z rejonów Rędzin i Mykanowa. Jednocześnie ukazała uczestnikom spotkania, jak fascynujące mogą być poszukiwania swych korzeni i jaką rolę spełniają zjazdy rodzinne w tworzeniu drzew genealogicznych.

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie 29 marca 2016r. o godz.17.00.

 

Galeria zdjęć

 


 •  

   


 •  

   


 •  

   


 •  

   


 •  

   

 

 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Jedna odpowiedź do “Spotkanie Miłośników Gminy Kamienica Polska w Muzeum Regionalnym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).