Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Spotkanie Miłośników Gminy Kamienica Polska w Muzeum Regionalnym

27 stycznia, 2016
Kościół w Kamienicy Polskiej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Kościół w Kamienicy Polskiej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

W dniu 29 grudnia 2015r. w sali konferencyjnej Muzeum odbyło się spotkanie osób, zainteresowanych historią naszego Regionu.

Wójt Gminy Cezary Stempień wraz z dyrektorem GOKSiR powitali przybyłych Mieszkańców, zapraszając do wysłuchania wykładu pani Doroty Czech z Państwowego Archiwum w Częstochowie, dotyczącego możliwości wyszukiwania swych przodków w zbiorach archiwalnych.

W trakcie spotkania został rozstrzygnięty konkurs na „Najlepszą Domową Nalewkę”, a zwycięscy otrzymali z rąk Wójta Gminy nagrody.

Na zakończenie wszyscy Uczestnicy złożyli sobie  życzenia noworoczne.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26 stycznia 2016r. o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym!

Galeria zdjęć

Źródło: http://kamienicapolska.pl/aktualnosci/spotkanie_milosnikow_gminy_kamienica_polska_w_muzeum_regionalnym_d4927_pol.html
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).