Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Spotkanie osób zainteresowanych historią naszego regionu

01 kwietnia, 2016
Wanaty - Remiza strażacka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Wanaty - Remiza strażacka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

29 marca 2016 r. o godz.17.00 w sali konferencyjnej Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej odbyło się spotkanie sympatyków historii naszego regionu.

Zaproszony na spotkanie gość pan Jerzy Maszczyk z Choronia – pasjonat historii i regionalista – zaprezentował film z sentymentalnej podróży śladami swoich przodków. Celem wyprawy było odnalezienie miejsc  związanych z dzieciństwem ojca pana Jerzego Maszczyka i historią jego rodziny wysiedlonej w 1945r. do Polski z Bukowiny, terenu należącego do dzisiejszej Ukrainy. Po zakończeniu prezentacji  zaproszony Gość odpowiadał na pytania uczestników spotkania związane z prezentowanym filmem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26 kwietnia 2016 r. o godz.17.00 w Muzeum Regionalnym.

Galeria zdjęć
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).