Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt

09 września, 2022
Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt

W środę 7 września 2022 r. przed budynkiem Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

Data ta nie była przypadkową. 7 września 1939 r. doszło do tragicznych wydarzeń w Kamienicy Polskiej. W tym dniu Niemcy rozstrzelali 7 mieszkańców Kamienicy Polskiej oraz spalili kilkanaście zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Była to akcja represyjno - odwetowa za śmierć dwóch żołnierzy Wehrmachtu.

Podniesienia flagi państwowej dokonali przedstawiciele Gminy Kamienica Polska w osobach: Zastępcy Wójta Pani Agaty Najnigier, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Tomasza Nowowiejskiego oraz pracownika Urzędu Gminy Pani Żanety Matusiak.

Patriotyczna inicjatywa, zrealizowana została w ramach projektu #PODBIAŁOCZERWONĄ pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Projekt „Pod Biało-Czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce.

 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).