Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Kamienicy Polskiej

11 stycznia, 2023
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Kamienicy Polskiej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Kamienicy Polskiej
31. Finał WOŚP - 29 stycznia 2023r.
Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

29 stycznia 2023 r. odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku Orkiestra gra dla wszystkich – małych i dużych, a celem zbiórki jest walka z sepsą. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Żyj zdrowo w zdrowym świecie - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki.

Sztab organizowany przez Szkołę Podstawową w Kamienicy Polskiej przyłączy się do tej akcji po raz dwudziesty drugi. W sumie z dwudziestu jeden naszych dotychczasowych finałów do Fundacji WOŚP w Warszawie wysłaliśmy kwotę: 943 756,20 zł.

Młodzież Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej wraz z przyjaciółmi: Szkołą Podstawową w Poczesnej, LO Kamienica Polska, OSP Huta Stara A i absolwentami dołączyła  do grona kilkudziesięciu tysięcy wolontariuszy WOŚP. W sklepach na terenie gminy zlokalizowane są puszki stacjonarne, do których można wrzucać datki aż do dnia finału. Wspierać sztab #4230 można również wpłacając dowolną kwotę do Skarbonki lub wziąć udział w aukcji allegro.

Informacje i aktualności z działalności sztabu można znaleźć na fanpage sztabu:

fb @wospkamienicpolska

 

Chcesz wspomóc Sztab Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej?

 

1. Wesprzyj naszych wolontariuszy w dniu Finału 29. stycznia 2023 r. Możesz również sam zostać wolontariuszem lub zgłosić niepełnoletniego wolontariusza wybierając sztab 4230 Kamienica Polska na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

 

2. Postaw w swojej firmie Puszkę Stacjonarną, do której zbiórka może odbywać się w dniach 13.12.2022r. – 29.01.2023r. na terenie firmy (w tym celu (1) złóż w sztabie Formularz zgłoszeniowy sztabowej puszki stacjonarnej lub (2) zarejestruj ją elektronicznie na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl/ pamiętając, by wybrać z listy sztabów 4230 Kamienica Polska)

 

3. Wpłać dowolną kwotę do eSkarbonki sztabu https://eskarbonka.wosp.org.pl/38gmmy

lub eSkarbonek naszych wolontariuszy

 

4. Przekaż przedmiot/ usługę/ voucher na aukcję lub dołącz od licytacji naszych przedmiotów na Aukcje WOŚP sztab #4230 https://allegro.pl/uzytkownik/spkampol

 

5. Wykonaj przelew na konto fundacji:

Konto 31. Finału: 61 1140 1010 0000 5244 4400 1131 Odbiorca: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  Tytuł przelewu: Darowizna – 31. Finał WOŚP, sztab nr 4230, Szkoła Podstawowa w Kamienicy Polskiej,    Dane banku: Oddział Korporacyjny Warszawa mBank S.A. ul. Królewska 14, 00-950 Warszawa, a następnie przekaż nam kopię dowodu wpłaty.

 

Kontakt ze sztabem:

e-mail: [email protected], fb @wospkamienicapolska

 

 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).