Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

Zadbajmy o zwierzęta w Sylwestra!

29 grudnia, 2022
Zadbajmy o zwierzęta w Sylwestra!
Zadbajmy o zwierzęta w Sylwestra!

Huk petard, głośna muzyka, tłumy ludzi – noc sylwestrowa to dla wielu zwierząt trudny i stresujący czas.

Apelujemy do wszystkich Mieszkańców, którzy posiadają psy lub koty, aby w ostatnią noc 31 grudnia 2022 r. szczególnie zadbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. W okolicach północy najlepiej pozostać z pupilami w domu, a podczas spaceru pod żadnym pozorem nie należy ich spuszczać ze smyczy.

Co roku notowane są dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i sztucznych ogni. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy, będzie przeżywał także duży stres wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Dlatego jeszcze raz apelujemy, najlepszym zabezpieczeniem pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.

Pamiętajmy, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych przyjaciół.

 
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).