Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Zakup wyposażenia dla Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej

07 października, 2021
Kościół w Kamienicy Polskiej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Kościół w Kamienicy Polskiej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0
Zakup wyposażenia dla Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej

Doposażenie Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej zrealizowane zostało w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” 2021. Wyposażenie  jest ogólnodostępne i nieodpłatnie służy mieszkańcom.

W ramach realizacji zadania zostało zakupione wyposażenie dla Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej: Zakupiono meble: szafa dwudrzwiowa 1 szt., regał 1 szt., stół świetlicowy 2 szt. oraz krzesła tapicerowane 43 szt.; Zakupiono sprzęt i gry sportowe: bieżnia stacjonarna 1 szt., rowerek stacjonarny 1 szt., bramka przenośna do gry w piłkę nożną 1 szt., paletki do gry w badmintona 2 szt.; Zakupiono wyposażenie zaplecza kuchennego: zlewozmywak z baterią i zabudową 1 kpl., szafka na sprzęt AGD.

Doposażenie świetlicy zwiększyło atrakcyjność obiektu. Szafa i regał umożliwiły przechowywanie i zabezpieczenie posiadanych gier, pomocy dydaktycznych, książek i sprzętu do prowadzonych zajęć. Krzesła i stoliki pozwalają organizować zebrania wiejskie, spotkania integracyjne lokalnej społeczności oraz rozszerzają zakres działań Koła Kobiet Kreatywnych. Rowerek oraz bieżnia stworzyły mini siłownię, która jest miejscem uprawiania różnorodnych ćwiczeń sportowych. Przenośna składana bramka i paletki do badmintona umożliwiają rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu. Świetlica promuje zdrowy i aktywny styl życia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, emerytów. Prowadząc zajęcia kulinarne dla różnych grup wiekowych zwiększamy wiedzę i umiejętności kulinarne oraz uatrakcyjniamy pobyt w świetlicy. Wyposażenie aneksu kuchennego pozwala lepiej utrzymać czystość i higienę używanych naczyń oraz ułatwia funkcjonowanie wychowawcy  pracującego z dziećmi.
Gmina Kamienica Polska
Gmina Kamienica Polska położona jest w dorzeczu Warty, 18 kilometrów od Częstochowy. Kamienica Polska jest gminą wiejską obejmującą obszar sześciu sołectw: Osiny, Wanaty, Rudnik Wielki, Zawisna, Zawada i Kamienica Polska, która stanowi siedzibę władz administracyjnych gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).