Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

Gminny Konkurs z Języka Angielskiego English is Fun

21 czerwca, 2016
Pałac Nieznanice - Lotek70 - Praca własna / Wikipedia / Public domain Pałac Nieznanice - Lotek70 - Praca własna / Wikipedia / Public domain

24 maja 2016 w Zespole Szkół w Kłomnicach odbyła się piąta edycja Gminnego Konkursu pod hasłem „English is Fun”. Konkurs przygotowany został przez nauczycielki języka angielskiego p. Ewę Kuchcińską uczącą w Zespole Szkół w Konarach oraz p. Anetę Prokop z Zespołu Szkół w Kłomnicach. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy. Podczas konkursu uczniowie pracowali w trzyosobowych drużynach. Konkurs składał się z dwóch części. Po ukończeniu testu pisemnego sprawdzającego zakres materiału z języka angielskiego dla klas młodszych szkoły podstawowej, uczniowie przystąpili do quizu. Uczestnicy konkursu zmagali się z takimi zadaniami jak odgadywanie co kryje się na obrazku oraz układanie zdań z rozsypanki wyrazowej.

Po zsumowaniu punktów za obie części konkursu okazało się, że najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witkowicach: Natalia Zasępa, Karolina Ziółkowska oraz Adam Walicki, II miejsce zajęła reprezentacja szkoły w Konarach: Klaudia Chrząstek, Martyna Berska oraz Kamil Antos, III miejsce zajęła grupa uczniów z Zawady w składzie: Natalia Piasecka, Izabela Majchrzak oraz Tomasz Gołda. Wyróżnienie otrzymali uczniowie ze szkoły w Rzerzęczycach: Nadia Kuban, Dawid Koniecki oraz Wojciech Wyszka.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press. Wręczenia dyplomów oraz nagród dokonała Pani Dyrektor Barbara Kanoniak. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom wydawnictwa Oxford University Press za ufundowanie nagród oraz dyrektorom szkół – pani Barbarze Kanoniak i pani Ewie Drab z ZS w Kłomnicach, pani Annie Gale z ZS w Konarach oraz opiekunowi sklepiku szkolnego w ZS w Kłomnicach pani Agnieszce Kloczkowskiej za pomoc w organizacji konkursu. Podziękowanie kierujemy również do nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz pełnili funkcje członków komisji konkursowej –dziękujemy pani Annie Wawrzkiewicz (ZS w Skrzydlowie), p. Renacie Chrostowskiej (ZS w Witkowicach), p. Sylwii Kołodziejczyk (ZS w Rzerzęczycach), p. Małgorzacie Ziębie (ZS w Garnku), oraz p. Arkadiuszowi Sitkowi (ZS w Zawadzie). Gratulujemy zwycięzcom wraz z ich opiekunami i serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konkursu w roku 2017.

Ewa Kuchcińska, Aneta Prokop
ZS Konary
Gmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).