Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Nowy Komisariat w Kłomnicach

03 marca, 2016
1
Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain

2 marca odbyła się uroczystość otwarcia Komisariatu Policji w Kłomnicach. Komisariat w Kłomnicach dołączył do kilkudziesięciu  obiektów w całym kraju, wyremontowanych w ramach programu standaryzacji jednostek.

„Ponad 50 osób - policjanci i pracownicy cywilni mogą się cieszyć bardzo nowoczesnym obiektem – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie. – Podczas uroczystości otwarcia kłomnickiego komisariatu symboliczną wstęgę przecięli Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji mł. insp. Robert Sudenis,  Zastępca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Komendant Miejski Policji w Częstochowie podinsp. Sławomir Litwin, Komendant Komisariatu Policji w Kłomnicach podinsp. Jacek Pluta oraz Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk.”

W uroczystości wzięli również udział p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, kadra kierownicza częstochowskiego garnizonu, przedstawiciele związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją, a także przedstawiciele lokalnego samorządu z władzami starostwa i pięciu gmin, które swoim zasięgiem obejmuje komisariat. Odczytany został list, który do uczestników uroczystości wystosował Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Swoje gratulacje do zgromadzonych skierował również p.o. Komendanta Głównego Policji mł.insp. Andrzej Szymczyk - jego list odczytał Zastępca Dyraktora Gabinetu KGP mł.insp. Robert Sudenis. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

W swoim przemówieniu insp. Piotr Kucia skierował  słowa uznania i gratulacje do osób, których determinacja i zaangażowanie pomogły w wybudowaniu nowego Komisariatu Policji w Kłomnicach. Podziękował  władzom gminy za wsparcie, a policjantom i pracownikom cywilnym życzył zadowolenia z nowych warunków, w jakich codziennie służą społeczeństwu. Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk w swoim wystąpieniu przyłączył się do słów gratulacji deklarując równocześnie wszelką pomoc i wsparcie dla policjantów z kłomnickiego komisariatu.

Robert Kępa

› »Gmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Jedna odpowiedź do “Nowy Komisariat w Kłomnicach”

  1. elwis pisze:

    tylko niech doprze tam pilnuja naszej wjoski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).