Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

„Sportowo, piknikowo” w Zdrowej

25 sierpnia, 2015
Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain

DSC02988smTradycją stało się już, że w połowie sierpnia w Zdrowej Ochotnicza Straż Pożarna organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców. Ten rok nie pozostał wyjątkiem i w dniu 15 sierpnia od wczesnego ranka na zbiorniku wodnym OSP Zdrowa rozpoczęły się X spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Kłomnice.

Do rywalizacji stanęło 15 uczestników, którzy w dość upalne przedpołudnie rozpoczęli współzawodnictwo. Wędkowanie zakończono o godzinie 10, a sędzia zawodów dokonał oceny rywalizacji. Zwycięzcą X jubileuszowych zawodów wędkarskich dla dorosłych został Krystian Dąbrowski ze Zdrowej z wynikiem 3900g przed Marianem Dąbrowskim (Zdrowa) 2420b i Krzysztofem Sołtysem (Bartkowice) 1740g. Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy wręczył osobiście Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk w asyście organizatorów zawodów.

Zawody dla dorosłych to był dopiero początek doskonałej zabawy, ponieważ od godziny 14 zaczęła się VI edycja Spławikowych Zawodów Wędkarskich dla dzieci. Do współzawodnictwa zgłosiło się 23 dzieci z terenu Gminy Kłomnice i okolicznych miejscowości. Dzieciaki wędkowały przez 120 minut, po których wyłoniono najlepszych małych wędkarzy. Zwycięzcą zawodów został Marcin Konstanciak (Zdrowa) z wynikiem 1440g, który złowił również najcięższą rybę, za którą otrzymał nagrodę specjalną piłkę ufundowaną przez Sklep EVITA Ewa i Tomasz Drab (Kłomnice), drugie miejsce zajął Jakub Klekot (Zdrowa), a trzecie Igor Kurzacz (Zdrowa). Wszystkie dzieci otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, ponadto zawodnikom wręczono gadżety dostarczone przez Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie. Nagrody i puchary w imieniu Wójta Gminy Kłomnice wręczyła Pani Barbara Mizera Sekretarz Gminy Kłomnice, a jednocześnie Radna Powiatu Częstochowskiego w asyście organizatorów zawodów.

Po zakończeniu zawodów dla dzieci czekały kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów, a mianowicie dmuchańce, wędkowanie na trawie i malowanie twarzy, rejsy pontonem po stawie. Podczas imprezy nie zabrakło również porcji profilaktyki bezpieczeństwa w zachowaniu się nad wodą. Przyczynili się do tego ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdrowej, którzy przygotowali pokaz ratownictwa medycznego poszkodowanego, który kąpał się w niedozwolonym miejscu. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy pikniku obserwowali akcje ratowniczą.

Upalna pogoda nie zawitała na długo, ponieważ po południu zaczął padać deszcz. Nie odbyły się kolejne planowane atrakcje dla dzieci i dorosłych, ale dla wytrwałych pozostała dyskoteka i niepowtarzalna atmosfera piknikowania na świeżym powietrzu. Dopiero potężna burza przed północą przerwała udany jubileuszowy piknik wędkarski.

Kolejnego dnia od godziny 9 na boisko do piłki plażowej zaczęły się zjeżdżać pary do gry w „plażówkę”, aby spróbować swoich sił w V Regionalnym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Kłomnice.Niestety pochmurna pogoda i przechodzące w okolicy burze zredukowały ilość uczestników zawodów. Do rywalizacji zgłosiły się następujące zespoły: Rafał Nyga i Piotr Salandra z Kruszyny, Michał Bednarczyk i Konrad Szyda z Karczewic, Wojciech Karoń i Wojciech Filipczyk z Częstochowy, Adrian Zaroń i Arkadiusz Sołtys z Grabowej, Łukasz Kubik i Maciej Walicki z Witkowic oraz Andrzej Knop i Krystian Musiał z Lubojenki. Nad prawidłowością rozgrywek czuwali sędziowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej panowie Andrzej Pałka i Zbigniew Warmuz. Po zaciętej rywalizacji, w której rozegrano 12 pojedynków zwyciężyła para Wojciech Karoń i Wojciech Filipczyk z Częstochowy, drugie miejscewywalczyła para Adrian Zaroń i Arkadiusz Sołtys z Grabowej, trzecie miejsce Knop i Krystian Musiał z Lubojenki a czwarte Michał Bednarczyk i Konrad Szyda z Karczewic. Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, które w imieniu Wójta Gminy Kłomnice wręczył Zastępca Wójta Gminy Kłomnice Pan Adam Śliwakowski w asyście sędziów turnieju.

Gratulujemy zwycięzcom tych zawodów i życzymy dalszych sukcesów. Jednak takie imprezy to ogromne zaangażowanie wielu ludzi, którzy chcą aby a małej miejscowości jaką jest Zdrowa mogło się dziać wiele ciekawych przedsięwzięć. Dlatego na początku pozwolę sobie podziękować grupie druhen i druhów, który społecznie przez kilka dni pracowali przy organizacji tych imprez nie zważając nawet na niesprzyjającą pogodę. Dziękuję sponsorom i instytucjom partnerskim którzy wsparli tę imprezę a były nimi Gmina Kłomnice, Bank Spółdzielczy w Kłomnicach, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, Sklep EVITA Ewa i Tomasz Drab z Kłomnic, Firma ORION Adam Królik ze Zdrowej oraz Firma KSK Dorota i Włodzimierz Kubik ze Zdrowej. Podziękowania również kieruję do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłomnicach z siedzibą w Zdrowej oraz Panów Zbigniewa Wrzalika i Kazimierza Rzepy za pomoc w organizacji zasilania placów w energię elektryczną. Dziękuję panu Darkowi Owczarkowi, Andrzejowi Borucie i Władysławowi Gałwie z sekcji wędkarskiej za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów wędkarskich. Dziękuję wreszcie mieszkańcom Zdrowej i przybyłym gościom za kibicowanie zawodnikom i stworzenia przyjaznej atmosfery oraz kulturalną zabawę.

Jarosław Łapeta Prezes OSP Zdrowa

 
Gmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).