Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Spotkanie autorskie z Katarzyną Marią Bodziachowską

15 kwietnia, 2016
Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain

zdsp a 19 kwietnia w bibliotece w Pacierzowie odbyło się spotkanie autorskie z p. Katarzyną Marią Bodziachowską, częstochowską pisarką.

P. Katarzyna jest z wykształcenia polonistką i logopedą. Na co dzień pracuje w IX L.O. im. C. K. Norwida w Częstochowie. Od lat interesuje się szeroko pojętą kulturą i tradycjami polskimi. Uhonorowana została Nagrodami Prezydenta Częstochowy, Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty, Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest pomysłodawczynią i organizatorką Regionalnego Konkursu Językoznawczego dla gimnazjalistów. Kilka lat prowadziła audycje poświęcone poprawności językowej w Radiu Jasna Góra. Stale współpracuje z instytucjami kulturalnymi Częstochowy. Ostatnio realizuje się jako pisarka. Rozpoczęła pracę nad familijną prozą „Nasze niezwykłe historie” poświęcone ciekawym Polkom i Polakom, którym przyszło żyć w przełomowych, fascynujących czasach. Do tej pory ukazały się - „Fortepianowa podróż Fryderyka Chopina” , „Marynka”, rzecz o Marii Leszczyńskiej, która została królową Francji, „Księżna Izabela Czartoryska” oraz „Wieniawski. Droga do gwiazd”. Ostatnia powieść „Henryk Wieniawski. Droga do gwiazd” to książka, jak mówi pisarka, w której jest dużo refleksji o sztuce, muzyce i geniuszu bycia artystą i człowiekiem. Powieść stanowi osobliwy, literacki zapis ostatnich dziesięciu dni życia wielkiego mistrza skrzypiec.  

   Na spotkaniu p. Katarzyna z humorem opowiadała o swojej pisarskiej pasji. Rozmowie przysłuchiwali się zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani twórczością autorki książek: p. Barbara Mizera – sekretarz Gminy Kłomnice, p. Wiesława Jędras – zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, p. Teresa Raźniak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, p. Barbara Zgrzebna – sołtys Pacierzowa, panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Garnkowianki”, nauczyciele, bibliotekarki, dzieci i młodzież. Pisarka promowała swoją najnowszą powieść o najsłynniejszym polskim skrzypku. Opowiadała ciekawe anegdoty z życia głównego bohatera, czytała fragmenty książki. Rozmowa o literackiej pracy p. Bodziachowskiej toczyła się w serdecznej atmosferze. Miłym akcentem spotkania był występ córki autorki, która zagrała na skrzypcach dwa utwory muzyki klasycznej.

   Z niecierpliwością czekamy na kolejne książki naszej częstochowskiej pisarki. Mamy nadzieję, że zaszczyci nas swoją obecnością.

Dorota Majchrzak
Gmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).