Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Usuwanie azbestu 2016

16 lutego, 2016
Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain Pałac w Chorzenicach - Chorzenice - Praca własna / Wikipedia / Public domain

azbestUrząd Gminy Kłomnice informuje mieszkańców, posiadających zdemontowane pokrycie dachowe z płyt azbestowych (eternitu) lub planujących demontaż pokrycia dachowego w bieżącym roku, iż mogą ubiegać się o dofinansowane kosztów związanych z utylizacją azbestu.

Dofinansowanie zapewnia bezpłatny odbiór azbestu z posesji i jego utylizację, natomiast nie obejmuje demontażu płyt azbestowych z dachu, jak również dopłaty do nowego pokrycia dachowego.

Mieszkańcy (właściciele nieruchomości) zainteresowani odbiorem wyrobów azbestowych w 2016 roku proszeni są o złożenie stosownego wniosku w terminie do 30 kwietnia 2016r. Niezbędnym załącznikiem do wniosku jest kolorowa fotografia zdemontowanego eternitu.

Wzór wniosku znajduje się w załączniku a dodatkowe informacje, jak i wniosek w wersji papierowej, można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy w Kłomnicach - Referat Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska, pok. nr 201, tel. (34)  328-11-22 wew. 119, w godzinach pracy Urzędu tj. pon.- pt. od 7.30 do 15.30, wt. do 17:0.

O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność wpływu wniosków.

Załączniki:
Plik Opis Rozmiar
Pobierz (wniosek-azbest 2016.doc)Wiosek - utylizacja azbestu   53 KbGmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).