Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

W rodzinie jest siła!

04 lipca, 2016
Kościół Św. MIchała w Kłomnicach - Zureks - Praca własna / Wikipedia / Public domain Kościół Św. MIchała w Kłomnicach - Zureks - Praca własna / Wikipedia / Public domain

W dniu 6 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Kłomnicach uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi rodzicami obchodzili Dzień Rodziny. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała pozytywnym emocjom, które towarzyszyły wszystkim przybyłym na tę impezę.

 „W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. To w niej wszystko się zaczyna, to w niej tkwią korzenie, z których czerpiemy siłę na całe życie”. (…)

W dniu 6 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Kłomnicach uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi rodzicami obchodzili Dzień Rodziny. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała pozytywnym emocjom, które towarzyszyły wszystkim przybyłym na tę impezę. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18:00 w szkolnym łączniku. Najpierw uczniowie zaprezentowali swoim rodzicom krótki występ artystyczny przygotowany wcześniej pod okiem wychowawczyni p. Katarzyny Cieśli oraz p. Karoliny Najduch. Następnie dzieci wręczyły ukochanym rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Mamy otrzymały pięknie pachnące wyrzeźbione z mydła serce, natomiast tatusiowie wspaniały srebrny puchar z napisem „GRAND PRIX dla Najwspanialszego Taty na Świecie”.

1

Po części oficjalnej impreza przeniosła się na szkolne boisko, gdzie wszyscy brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Zadaniem rodziców było narysowanie portretu swojego dziecka. Uczniowie musieli z zawiązanymi oczyma, po dotyku twarzy, rozpoznać swoją mamę. Wszyscy obecni na pikniku wspaniale bawili się w tzw. „Spryciarza” podając piłkę z rąk do rąk w takt muzyki. Gdy dźwięki ucichły osoba mająca w posiadaniu piłkę odpadała z gry. Zarówno dzieci, jak i rodzice dzielnie walczyli. Największym „spryciarzem” okazał się uczeń Xawier Pawlik. Najwięcej radości dostarczyła zabawa przygotowana z myślą o tatusiach pt. „Wycieczka do ZOO”, w której ścigały się ze sobą równolegle dwie drużyny: Dzieci kontra Tatusiowie. Śmiechu było co nie miara. Po wspólnej zabawie na wszystkich uczestników czekały kiełbaski z grilla oraz wata cukrowa.

2

Piknik był świetną okazją do umocnienia więzi nie tylko między uczniami, ale przede wszystkim między rodzicami i dziećmi. Impreza dostarczyła wiele radości o czym świadczyły uśmiechy na twarzach osób wychodzących z naszego pikniku. Zarówno dzieci jak, i rodzice czekają na kolejne podobne spotkanie.

Katarzyna Cieśla, Karolina Najduch
ZS w Kłomnicach
Gmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).