Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Wizyta ministra Stanisława Szweda

15 marca, 2016
Pałac Nieznanice - Lotek70 - Praca własna / Wikipedia / Public domain Pałac Nieznanice - Lotek70 - Praca własna / Wikipedia / Public domain

IMG 8635sm

15 marca z wizytą w Gminie Kłomnice przebywał wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Celem wizyty była rozmowa z władzami Gminy Kłomnice na temat przygotowań do wdrożenia na naszym terenie programu „Rodzina 500 +”. Podczas wizyty goście odwiedzili również Centrum Integracji Społecznej oraz złożyli kwiaty na grobie polskich żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

Minister Stanisław Szwed przybliżył w Kłomnicach główne założenia programu „Rodzina 500+”, przypominając, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje rodzinom na drugie i kolejne dziecko lub w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) na pierwsze i kolejne dziecko. „Realizacja zapisów ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci to ogromne wyzwanie dla Rządu RP, ale przede wszystkim dla lokalnych samorządów, których zadaniem jest uruchomienie programu na swoim terenie” – przypominał w Kłomnicach wiceminister Stanisław Szwed.

„Na terenie Gminy Kłomnice rządowym programem „Rodzina 500+” będzie objętych blisko 1,5 tysiąca dzieci – informuje Piotr Juszczyk, wójt Gminy Kłomnice. – Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy gotowi do wdrożenia zapisów ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.” Realizatorem programu na terenie Gminy Kłomnice jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Minister Szwed wspólnie z Wojewodą Jarosławem Wieczorkiem, panią poseł Lidią Burzyńską oraz wójtem Piotrem Juszczykiem odwiedzili pomieszczenia byłego Komisariatu Policji w Kłomnicach, gdzie powstaje siedziba Centrum Integracji Społecznej. Podczas wizyty goście mieli okazję rozmowy z podopiecznymi kłomnickiego Centrum Integracji Społecznej.

W drugiej części dnia Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek odwiedził odcinek Drogi Krajowej 91 w centrum Kłomnic. Wizyta dotyczyła perspektywy realizacji drugiego etapu przebudowy ul. Częstochowskiej w Kłomnicach polegającej na budowie chodników i zatoczek autobusowych. Wojewoda odwiedził również cmentarz parafialny w Kłomnicach, gdzie złożył kwiaty na grobie polskich żołnierzy poległych na terenie dzisiejszej Gminy Kłomnice we wrześniu 1939 roku.

Robert Kępa
Gmina Kłomnice
Największą zaletą gminy Kłomnice jest jej atrakcyjne położenie. Leży bowiem blisko trasy szybkiego ruchu DK 1, posiada doskonałe połączenie kolejowe na trasie Częstochowa - Radomsko. Czyste środowisko, zdecydowana większość terenów zielonych, sąsiedztwo jury krakowsko - częstochowskiej oraz przepływająca przez gminę rzeka Warta i malownicze zakątki sprawiają, że tereny te są atrakcyjne dla turystów i osób spragnionych rekreacji.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).