Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Bezpłatne badania – rak jelita grubego

02 września, 2022
Bezpłatne badania – rak jelita grubego

Bezpłatne badania - rak jelita grubego

Powiat Częstochowski wraz z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej INTER-MED, mieszczącym się przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie realizuje "Program profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego na lata 2020-2021, kontynuacja w latach 2022-2025", realizacja w 2022 r.

Bezpłataymi badaniami, finansowymi ze środków pochodzących z budżetu powiatu częstochowskiego, objętych zostanie w 2022 r. około 300 osób zamieszkalych na terenie powiatu częstochowskiego, którzy spdniaj ąnastępujące kryteria:

  • osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego, niezależnie od wywiadu rodzmnego,
  • osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajtnniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25-49 lat u których występuje Zespól Lyncha, czyli dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością, (w tym przypadku potrzebne jest  otwierdzenie z Poradni Genetycznej dla osób, które dotychczas nie leczyły się z powodu nowotworów jelita grubego).

Do badania nie kwalifikująsięosoby, które wykonywały kolonoskopięw ciągu ostatnich 10 lat.

Do programu można zgłaszaćsięosobi ście - adres: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED, ul. l Maja 27 w Częstochowie (Budynek Centrum Medyczne i Biurowe l Maja 27) lub telefonicznie, rejestracja pod nr tel. 787 653 980 lub 34 324 55 26.
Szczegó
łowych informacji w sprawie udziela pani KatarzynaPawlica , tel. 877-655-677 - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED oraz pani Małgorzata Krasoń, główny specjalista w Wydziale Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Częstochowie, tel. 34-322-91-44.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).