Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Dbajmy o „Czyste powietrze”

22 października, 2021
Dbajmy o „Czyste powietrze”

Dbajmy o „Czyste powietrze”

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym przypominamy mieszkańcom, że zgodnie z Uchwałą nr V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, w instalacjach centralnego ogrzewania lub wydzielających ciepło (kominek), zakazane jest stosowanie:

  • węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla;
  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem;
  • paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15%;
  • biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%.   

Realizując zapisy ww. uchwały, Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu informuje, że przeprowadzane będą na terenie naszej gminy obowiązkowe kontrole przestrzegania nałożonych zakazów w tym bezwzględnego zakazu spalania odpadów. Kontrole będą przeprowadzane przez upoważnionych pracowników UMiG w Koniecpolu, którzy mają prawo do: wstępu na teren nieruchomości, przeprowadzania badań, pobrania próbek popiołu i żądania okazania dokumentów i udostępniania wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli.

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).