Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Drodzy Mieszkańcy! Dbajmy o czystość i porządek na własnej posesji oraz na przyległych chodnikach

15 października, 2021
Drodzy Mieszkańcy! Dbajmy o czystość i porządek na własnej posesji oraz na przyległych chodnikach

Drodzy Mieszkańcy! Dbajmy o czystość i porządek na własnej posesji oraz na przyległych chodnikach

Szanowni Mieszkańcy przypominamy o obowiązkach dotyczących utrzymania czystości i porządku na terenie Waszych posesji. Porządek i czystość w naszym otoczeniu służy nie tylko estetyce, ale również zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2021 poz. 888 ze zm.) oraz Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Koniecpol przyjęty Uchwałą Rady Miejskiej w Koniecpolu z dnia 4 czerwca 2020 r. Nr XXIV/205/2020 są aktami prawnymi określającymi obowiązki właścicieli nieruchomości, w zakresie utrzymania czystości i porządku  na terenie Gminy Koniecpol.

Przede wszystkim zgodnie z art. 5 ust. 1 w/w ustawy oraz Rozdziałem 2 przedmiotowego Regulaminu do obowiązków właściciela należy:

  • zbieranie powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych zgodnie z wymaganiami określonymi w regulaminie,
  • wyposażenie nieruchomości w worki lub pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym,
  • utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym miejsc gromadzenia odpadów,
  • uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, poprzez ich odgarnięcie lub usunięcie, w sposób nie powodujący zakłóceń ruchu pieszych i pojazdów.

Zgodnie z powyższym proszę o stosowanie się do obowiązku wynikającego z w/w norm prawnych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).