Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Informacja dla Mieszkańców

05 kwietnia, 2024
Informacja dla Mieszkańców

Informacja dla Mieszkańców

Drodzy Mieszkańcy

Informujemy, że w lutym br.  Gmina Koniecpol złożyła wniosek o dofinansowanie  do budowy instalacji systemu magazynowania energii (magazyny energii), w obiektach mieszkalnych w ramach działania 2.6. Odnawialne źródła energii – z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. W naborze przewidziano wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej na potrzeby istniejących instalacji OZE.
Aktualnie oczekujemy na rozstrzygnięcie naboru, które planowane jest na III kwartał 2024 r.

Wszelkie informacje o działaniach związanych z niniejszym projektem będą na bieżąco udostępniane.

Pragniemy dodatkowo poinformować, że firmy zewnętrzne oferujące pomoc w uzyskaniu dofinansowania i rozliczenia projektów związanych z programem „Czyste Powietrze” nie działają z ramienia Gminy Koniecpol. W związku z tym zalecamy ostrożność i dokładne sprawdzenie wiarygodności oraz referencji przed skorzystaniem z usług takich firm.

Ponadto przypominamy, że w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol nadal funkcjonuje punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”, czynny od poniedziałku do środy w godz. od 900 do 13 00 oraz w czwartki, w godz. od  1100 do 1500, gdzie można uzyskać wszelkie, wiarygodne informacje na temat programu, jak również telefonicznie pod numerami telefonów: 34/ 35-40-392, 34/ 35 40 391, w godzinach pracy Urzędu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).