Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Informacja dotycząca preferencyjnego zakupu węgla w roku 2023

26 stycznia, 2023
Informacja dotycząca preferencyjnego zakupu węgla w roku 2023

Informacja dotycząca preferencyjnego zakupu węgla w roku 2023

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało interpretację przepisów rozporządzenia dotyczącego preferencyjnego zakupu węgla dla osób, które na okres grzewczy 2022/2023 zakupiły węgiel w ilości nie większej niż 3 tony w cenie poniżej 2 000,00 zł z innego źródła niż gmina (np. sklep PGG) i nie przysługiwał im zakup preferencyjny na rok 2022.

Zgodnie z otrzymaną interpretacją, jeśli taka osoba złoży w 2023 roku wniosek o zakup węgla od gminy na zasadach określonych w ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, przysługuje jej następujący wolumen tego paliwa:

  • 3 tony (jeżeli zakupiła po cenie niższej niż 2 tys. zł węgiel z innego źródła niż gmina w ilości poniżej 1,5 tony),
  • 1,5 tony (jeżeli zakupiła po cenie niższej niż 2 tys. zł węgiel z innego źródła niż gmina w ilości 1,5 tony i więcej, lecz poniżej 3 ton).

W pozostałych przypadkach zakup preferencyjny dla takich osób na rok 2023 nie będzie przysługiwał.

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).