Środa, 25 czerwca 2025r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Jak należy postępować z odpadami w czasie epidemii

30 marca, 2020
Jak należy postępować z odpadami w czasie epidemii

Jak należy postępować z odpadami w czasie epidemii

Zgodnie z informacją podaną oficjalnie przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), wirus może przetrwać na przedmiotach nawet kilka dni. Należy zatem bezwzględnie pamiętać, aby wyrzucane odpady szczelnie zamykać, a zużyte produkty, takie jak chusteczki, rękawiczki czy maseczki zapakować do foliowej torebki i wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przekazania wirusa kierowcom śmieciarek i ładowaczom.

Ważne też jest zachowanie, wskazanego przez WHO, dystansu minimum dwóch metrów od pracowników komunalnych oraz nieblokowanie dojazdu do śmietników, czy miejsc, gdzie wystawiamy odpady.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie



Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).