Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

KOMUNIKAT Komisarza Wyborczego w Częstochowie I

15 listopada, 2021
Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

KOMUNIKAT Komisarza Wyborczego w Częstochowie I

W związku z zarządzonymi na dzień 23.01.2022 r. wyborami uzupełniającymi do Rady Miejskiej w Koniecpolu uprzejmie informuję, iż zgodnie z art. 403 § 2 i 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1319) zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Częstochowie I do dnia 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie ul. Sobieskiego 7 pok. 203.

Zawiadomienia należy składać w godzinach pracy Delegatury, tj. od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30. Zawiadomienie w formie pisemnej wraz z załącznikami może być również doręczone pocztą lub w inny sposób. O otrzymaniu terminu złożenia zawiadomienia rozstrzyga data wpływu do Komisarza Wyborczego w Częstochowie I (art. 9 § 1 Kodeksu wyborczego).

Ponadto zawiadamiam, że zgodnie z art. 178 § 1 ustawy – Kodeks wyborczy, pełnomocnicy komitetów wyborczych, którzy zgłaszać będą listy kandydatów na Radnych w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Koniecpolu, mogą zgłaszać swoich przedstawicieli do składu Miejskiej Komisji Wyborczej w Koniecpolu. Zgłoszenia na obowiązujących formularzach należy również składać do Komisarza Wyborczego w Częstochowie I (adres j. w.) w terminie do dnia 9 grudnia 2021 r. do godz.15:30.

Formularze dla komitetów wyborczych ustalone przez Państwową Komisję Wyborczą dostępne są na stronie internetowej: http://czestochowa.kbw.gov.pl oraz w Urzędzie Miejskim w Koniecpolu.

KOMISARZ WYBORCZY
W CZĘSTOCHOWIE I
/-/ Lidia DUDEK

 

*Zgodnie z art. 9 § 2 i 3 Kodeksu wyborczego, jeżeli koniec terminu wykonania czynności określonej w Kodeksie wyborczym (oraz kalendarzu wyborczym) przypada na sobotę albo na dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa pierwszego dnia roboczego po tym dniu. Jeżeli Kodeks wyborczy nie stanowi inaczej, czynności wyborcze są wykonywane w godzinach urzędowania sądów, organów wyborczych i urzędów gmin.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wybory uzupełniające

    Wybory uzupełniające
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).