Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

Możliwość odbioru folii rolniczej z gospodarstw rolnych – zaproszenie do składania formularzy

10 czerwca, 2021
Możliwość odbioru folii rolniczej z gospodarstw rolnych – zaproszenie do składania formularzy

Możliwość odbioru folii rolniczej z gospodarstw rolnych – zaproszenie do składania formularzy

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje uruchomienie drugiego naboru w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W związku z tym Gmina Koniecpol zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie zadania.

Wszystkie osoby prowadzące gospodarstwa rolne na terenie Gminy Koniecpol zainteresowane usunięciem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej takich jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag, powinny złożyć do Urzędu Miasta i Gminy w Koniecpolu formularz zgłoszeniowy w terminie do dnia 16 sierpnia 2021 r. w godzinach pracy Urzędu. Informacje złożone po tym terminie nie zostaną uwzględnione w ewentualnym wniosku.

 

Wzór formularza dostępny jest:

 Formularz można dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol lub przesłać drogą elektroniczną na adres ochronasrodowiska@koniecpol.pl

Zadanie będzie realizowane wyłącznie pod warunkiem pozyskania przez Gminę Koniecpol dofinansowania w ramach programu prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W przypadku rezygnacji lub zmiany danych w formularzu zgłoszeniowym, prosimy niezwłocznie poinformować o tym fakcie Urząd Miasta i Gminy Koniecpol.

Uwaga! Podczas przygotowywania odpadów do odbioru należy je oczyścić z resztek organicznych, ziemi oraz pozbawić innej zawartości. Jeżeli odpady nie spełnią wymogów dotyczących czystości nie zostaną odebrane od rolnika.

Zadanie będzie realizowane w roku 2022 na przełomie II i III kwartału po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

/kmałek/

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).