Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Nowe wydanie “Gazety Koniecpolskiej”

15 listopada, 2021
Nowe wydanie “Gazety Koniecpolskiej”

Nowe wydanie "Gazety Koniecpolskiej"

W tym wydaniu piszemy o tym co ważnego wydarzyło się w ostatnich miesiącach. Miniony czas to realizacja dużych i mniejszych projektów infrastrukturalnych, ale nie tylko. Spotkaliśmy się na uroczystości poświęcenia Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej w nowym, godnym i reprezentacyjnym miejscu. We wrześniu działalność wznowiły Kluby Seniora.

Nowy rok akademicki rozpoczął Uniwersytet Trzeciego Wieku. W ramach unijnego projektu społecznego dzieci i młodzież uczyła się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak co roku w naszych szkołach podstawowych przeżywaliśmy niezwykłe chwile w trakcie ślubowania i pasowania Pierwszoklasistów na uczniów. 22 pary małżeńskie świętowały Złote Gody w Centrum Społeczno-Kulturalnym. Nasz samorządowy żłobek „Wesoły Skrzat” obchodził pierwsze urodziny.

Regionalna Izba Obrachunkowa, czyli organ nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego w zakresie spraw finansowych, wydała kolejną pozytywną opinię o naszym budżecie.

Wiele się dzieje również w inwestycjach. O konkretnych zadaniach można przeczytać na łamach gazety, wspomnę tylko niektóre. Zakończyliśmy dużą inwestycję dofinansowaną z funduszy unijnych, związaną z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej w dzielnicy „Słowik”, na którą pozyskaliśmy dodatkową kwotę dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Trwają prace przy budowie dalszych kilometrów sieci wodno[1]kanalizacyjnej w dzielnicy „Magdasz”. Rozpoczął się kolejny, już trzeci etap budowy wodociągów w gminie. W wyniku podjętych przeze mnie rozmów w Marszałkiem Województwa Śląskiego droga wojewódzka nr 786 znalazła się w budżecie województwa śląskiego. Pozyskaliśmy kolejne środki zewnętrzne uzupełniające w istotny sposób nasz gminny budżet na termomodernizację Przedszkola nr 1 oraz budowę nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym.

Warto również w tym numerze zwrócić uwagę na ważne ogłoszenia, w tym wygospodarować czas na złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach oraz zapoznać się z informacją w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, w tym w instalacjach centralnego ogrzewania lub wydzielających ciepło (kominki). To tylko niektóre z tematów. Zachęcam do lektury tego wydania.

Ryszard Suliga

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

Wersja elektroniczna gazety znajduje się w załączniku.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).