Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Ogłoszenie

09 września, 2022
Radoszewnica - Dwór Ostrowskich - Archiwum Państwowe w Łodzi / Wikipedia / CC0 Radoszewnica - Dwór Ostrowskich - Archiwum Państwowe w Łodzi / Wikipedia / CC0

Ogłoszenie

W związku z uruchomionym programem "Ciepłe mieszkanie", który ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych, zwracamy się do osób zainteresowanych programem o zadeklarowanie chęci udziału w programie.

Uczestnikami programu mogą być właściciele/współwłaściciele lokali mieszkalnych wielorodzinnych, dla których założona jest księga wieczysta, przy czym każdy lokal musi posiadać swoje odrębne źródło ciepła.

Program będzie wspierać zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dodatkowo wyłącznie pod warunkiem wymiany nieefektywnego źródła ciepła, będzie można wnioskować o wykonanie instalacji c.o. i c.w.u., wymianę okien i drzwi, wentylację mechaniczną, dokumentację projektową. Wysokość dofinansowania dla beneficjentów końcowych uzależniona będzie od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym.

Zgłoszenie będzie można dokonać w terminie od 12.09.2022r. do 12.10.2022r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Koniecpolu w pokoju nr 21.

Należy przedstawić zakres planowanych prac, w tym określić rodzaj nowego źródła ciepła, opcjonalnie: wymiana stolarki okiennej, drzwiowej, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. W przypadku stolarki okiennej/drzwiowej należy oszacować powierzchnię m².

Wysokość dofinansowania uzależniona jest od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:

  • podstawowym - dochód do 120 tys. zł rocznie - do 15 tys. zł na lokal - do 30 % kosztów kwalifikowanych inwestycji

  • podwyższonym - (dochód na osobę w gospodarstwie wieloosobowym do 1673 zł, a w gospodarstwie jednoosobowym - 2342 zł -  do 25 tys. zł (do 60 % kosztów kwalifikowanych)

  • najwyższym - dochód do 900 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym lub 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym   - do 37,5 tys. zł na lokal (do 90 % kosztów kwalifikowanych)

Więcej szczegółowych informacji na temat programu można uzyskać pod adresem:

https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie/

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Ogłoszenie

    Ogłoszenie
Gmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).