Piątek, 1 grudnia 2023r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

VI Gminny Konkurs Czytelniczy

12 maja, 2016
Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Koniecpolu - Tomasz2706 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

VI Gminny Konkurs Czytelniczy

Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu oraz nowo powołany Dom Kultury w Koniecpolu zorganizowały w czwartek 12 maja 2016 roku VI Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas VI p.n.„ Sienkiewicza znać i czytać warto”.

W roku 2016 obchodzone są wyjątkowe rocznice związane z Henrykiem Sienkiewiczem - 170. rocznicę urodzin Noblisty oraz 100. rocznicę jego śmierci.
18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.
"Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną Sienkiewicz budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń” – podkreślili senatorowie.

VI Gminny Konkurs Czytelniczy to więc doskonała okazja, by oddać należny mu hołd i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości oraz idei zawartych w jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

W Konkursie udział wzięli uczniowie klas VI szkół podstawowych z terenu gminy (każda szkoła typowała spośród uczniów tych klas jedną trzyosobową drużynę).
Konkurs rozpoczął się o godzinie 8:30 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Koniecpolu, ul. Chrząstowska 6A. Składał się z dwóch etapów :
- pisemnego (uczniowie w grupie wykonywali określone zadania)
- ustnego (każdy uczestnik indywidualnie odpowiadał na zadane mu pytanie).
Komisja w składzie: przewodnicząca Teresa Kołodziejska, Elżbieta Czerwińska, Elżbieta Biniecka po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła kolejność miejsc.

I miejsce (68 pkt.) – Szkoła Podstawowa w Łysinach w składzie:

 1. Oliwia Walczak
 2. Oliwia Jęczmyk
 3. Krystian Sarwaryn

II miejsce (66 pkt) – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koniecpolu w składzie:

 1. Maria Burzyńska
 2. Katarzyna Lis
 3. Jakub Zjawiony

III miejsce (56 pkt) - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koniecpolu w składzie:

 1. Julia Surlej
 2. Rafał Fyda
 3. Dominik Koćwin

Miłym odpoczynkiem po umysłowych zmaganiach był występ dzieci z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu przygotowany przez p. Annę Klimczyk i p. Katarzynę Korgól. Dzieci zostały nagrodzone brawami i słodkim poczęstunkiem. Nagrody książkowe każdemu uczestnikowi konkursu wręczyła dyrektor Domu Kultury p. Dorota Jakubowska. Podziękowanie uczniom za udział, nauczycielom za ich przygotowanie, komisji za poświęcony czas, a pracownikom Domu Kultury za organizację złożył Burmistrz Ryszard Suliga.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcieGmina Koniecpol
Zgodnie z podziałem geobotanicznym tereny Koniecpola leżą w dwóch krainach: Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej i Świętokrzyskiej. Wiele tu malowniczych zakątków, pięknych krajobrazów, ale też interesujących zabytków i miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w historii Polski. Dumą gospodarzy Ziemi Koniecpolskiej są tutejsze lasy. Duże kompleksy leśne o zróżnicowanym drzewostanie doskonale nadają się do obserwacji przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).