Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

66 Plebiscyt Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego

05 marca, 2024
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

1 marca 2024 roku, odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki 66 Plebiscytu Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie na sportowca, trenera oraz działacza roku 2023 dla Miasta i Regionu Częstochowskiego.

Wydarzenie to stanowi okazję do uhonorowania tych, którzy wybitnie przyczynili się do rozwoju sportu i promocji aktywności fizycznej w regionie.

W tegorocznej edycji plebiscytu dowód szczególnego uznania otrzymał również Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek. Został on uhonorowany podziękowaniem za wsparcie i zaangażowanie w działalność Regionalnej Rady PKOl na rzecz Miasta i Regionu Częstochowskiego w ciągu minionego roku.

W kategorii "Sport bez Barier" kapituła konkursu wyróżniła Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół PROMETEUS Konopiska. Waldemar Trószyński, Anna Stasiak, Iwona Lamch i Maja Trószyńska zostali wyróżnieni za ich wkład i poświęcenie dla tej wartościowej inicjatywy.

66 Plebiscyt Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).