Piątek, 30 września 2022r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Akcja #sadziMy w szkole w Łaźcu

14 października, 2021
Akcja #sadziMy w szkole w Łaźcu

 

Słoneczna, jesienna pogoda sprzyjała akcji sadzenia nowych drzewek na placu przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu, jaką zorganizowano w sobotnie przedpołudnie w dniu 9 października br.

Sadzonki świerków i brzozy szkoła pozyskała z Nadleśnictwa w Herbach w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W sumie zasadzone zostały 23 świerki i 8 brzózek. Młode brzózki w przyszłości dadzą cień na placu zabaw, a świerki dumnie będą strzec wjazdu do szkoły. Wzdłuż nowego ogrodzenia znalazły swoje miejsce sadzonki czerwonej i pomarańczowej jarzębiny, które ozdobią nasz plac zabaw.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w naszą akcję sadzenia drzewek - nauczycielom i rodzicom, przyjaciołom szkoły składamy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy firmie Pana Dariusza Moczarskeigo - Zakłady Mięsne „Aleksandria” za kiełbaski. Po skończonej pracy bardzo przyjemnie było zakończyć akcję #sadziMy przy wspólnym ognisku.

 
Magdalena Wronkowska
SP w Łaźcu

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).