Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Akcja społeczna sadziMy 2024

10 kwietnia, 2024
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku Lasy Państwowe przeprowadzą kolejną edycję akcji społecznej pod nazwą #sadziMy. Akcja skierowana jest do wszystkich obywateli i ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. W ramach inicjatywy zaplanowano ogólnopolską akcję, w trakcie której Lasy Państwowe zapewniają bezpłatne udostępnienie społeczeństwu sadzonek oraz prowadzą działania promocyjne.
Ideą akcji jest, by chętni odbierający drzewka sadzili je samodzielnie, na gruntach znajdujących się poza zarządem Lasów Państwowych, przyczyniając się do zadrzewiania kraju i podnoszenia lesistości. Akcja prowadzona jest we wszystkich nadleśnictwach w kraju.

Nadleśnictwo Herby serdecznie zaprasza do włączenia się do tej inicjatywy.

Sadzonki drzew można będzie odbierać w dniu 12 kwietnia 2024 roku, w godzinach 09:00 - 15:00.
Miejsce odbioru sadzonek: Plac przed izbą edukacyjną Nadleśnictwa Herby (42-284 Herby, ul. Lubliniecka 6).
Telefony kontaktowe: 607 350 766, 34 357 40 09
Informacje o akcji: www.lasy.gov.pl/sadzimy

 

Z poważaniem
Robert Gorzelak
Nadleśniczy Nadleśnictwa Herby
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).