Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowym i higieniczno-sanitarnym przy ZSP w Rększowicach

15 stycznia, 2024
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Nowe przedszkole w Konopiskach, dom dziennego pobytu dla Seniorów, most w Rększowicach, chodniki w Korzonku i Aleksandrii to nie koniec bieżących inwestycji.
Dnia 8 stycznia 2024 roku Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek podpisał kolejną umowę inwestycyjną. Umowa dotyczy rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach. Ta inwestycja to kolejny krok w modernizację infrastruktury oświatowej, wyraz troski o poprawę warunków nauki.

Projekt, zakładający wybudowanie nowoczesnej sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowym i higieniczno-sanitarnym, zostanie zrealizowany przez firmę F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki z Konopisk. Czas trwania inwestycji to 24 miesiące. Zakończenie planowane jest na  8 stycznia 2026 roku, stosując formułę "zaprojektuj i wybuduj". Koszt inwestycji, wynoszący 6 980 450,00 zł, zostanie wsparty dofinansowaniem w wysokości 6 120 000,00 zł z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz środków Gminy Konopiska. To wyraz współpracy i synergii na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, gdzie zarówno samorząd gminny, jak i rząd angażują się w budowę lepszej przyszłości dla młodego pokolenia.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych, mających na celu stworzenie nowoczesnej sali gimnastycznej o wymiarach areny 16,70m x 27,40 m, wyposażonej w nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne oraz kotłownię gazową, umożliwiającą niezależne funkcjonowanie.

Projekt zakłada także częściową przebudowę istniejącego budynku szkolnego, dostosowując go do nowych funkcji. Wydzielenie przestrzeni pożarowej oraz przebudowa salki gimnastycznej na stołówkę dla uczniów to przykłady zmian, które zwiększą funkcjonalność istniejącej infrastruktury.

Modernizacja źródła energii cieplnej, przejście z ekogroszku na gaz ziemny, to z kolei wyraz troski o środowisko naturalne i krok w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań.

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach to nie tylko nowoczesna sala gimnastyczna, to inwestycja w edukację, zdrowie i rozwój. Przejście do nowoczesnych standardów, adaptacja do potrzeb uczniów oraz troska o środowisko to elementy, które stanowią zdecydowany krok w kierunku poprawy jakości edukacji i aktywności fizycznej młodego pokolenia. Realizacja tego projektu przyniesie wymierne korzyści dla społeczności lokalnej, tworząc nowoczesne i dostosowane do potrzeb warunki nauki. To świadectwo skutecznego działania, konsekwentnego realizowania zamierzonych planów rozwoju gminy, będących fundamentem pod lepszą przyszłość mieszkańców.

Poza wymienionymi powyżej inwestycjami gmina jest także w trakcie przygotowania postępowań przetargowych na remont dróg gminnych t.j: ul. Gwiezdna, Księżycowa, Graniczna (na odcinku od skrzyżowania z ul. Księżycową do skrzyżowania z ul. Miodową) w m. Aleksandria Druga oraz ul. Górna w m. Aleksandria Pierwsza na które gmina aplikowała o  dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowym i higieniczno-sanitarnym przy ZSP w Rększowicach
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).