Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Cztery KGW z terenu gminy Konopiska z grantami

27 marca, 2023
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Każde z Kół Gospodyń Wiejskich, które złożyło wniosek o grant za pośrednictwem Gminy Konopiska otrzymało dofinansowanie z Fundusz Sprawiedliwości. Założenie projektu polega na organizacji po dwa spotkania w swoich siedzibach lub salach użyczonych na to wydarzenie z przedstawicielami Policji oraz Straży Pożarnej w celu przeprowadzenia prelekcji na temat bezpieczeństwa. Zakres tematów poruszanych na prelekcjach to m.in.: zjawisko przemocy domowej, jak ją rozróżniać, przestępstwa na szkodę małoletnich, oszustwa i ich przykłady. Na spotkania będzie zaproszona społeczność lokalna, w tym dzieci i młodzież oraz seniorzy.

Ponadto projekt obejmuje przeprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz rodziców na wydarzeniach lokalnych takich jak: Piknik rodzinny w Rększowicach, Piknik szkolny KGW Wąsosz, Piknik rodzinny organizowany przez KGW Hutki oraz Dożynki Parafialne w Aleksandrii współorganizowane przez KGW Aleksandria.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).